Kornel: moje podróże - Strona startowa

Tu mnie jeszcze nie było...

Pisane w 2004 roku

Gdy patrzę na mapę, zdaję sobie aż nadto dobrze sprawę z tego, że - tak naprawdę - niewiele zwiedziłem świata. Trochę Europy, nieco Azji i Afryki to mało, gdy przypomnę sobie relacje obieżyświatów. Nie mam zresztą ambicji zwiedzenia wszystkiego - liczę się z własnymi skromnymi możliwościami. Ale co widziałem i przeżyłem - to moje, zwłaszcza że, jak mi się wydaje, poznawałem inne kraje dość dokładnie (Skandynawia, Belgia, Holandia, Bliski Wschód). Chciałbym wrócić kiedyś jeszcze do Norwegii i do Syrii. Póki co, marzy mi się kilka podróży...
Mapa z 2004

A tak naprawdę to ciągnie mnie do Iranu****/Pakistanu i na Syberię/do republik środkowoazjatyckich. A ostatnio dojrzewam do wyjazdu do Indii*****. Cóż, apetyt rośnie w miarę jedzenia...

Chętnie zorganizowałbym sobie taki kilkuosobowy wyjazd lub przyłączyłbym się do innej wyprawy. Jeśli masz jakiś pomysł - napisz do mnie.
_________________
*) zrealizowane w 2012
**) zrealizowane w 2013 A jednak!
***) zrealizowane w 2012
****) zrealizowane w 2006
*****) zrealizowane w 2005
******) zrealizowane w 2007


Dopisane w 2012

Trochę się zmieniło na mojej mapie podróży od 2004 roku, gdy pisałem powyższy tekst. Coraz bardziej łakomym wzrokiem patrzę na inne kontynenty. Chciałbym jeszcze kiedyś poznać:
Mapa z 2012

_________________
*) zrealizowane w 2013
**) zrealizowane w 2015
***) zrealizowane w 2015
****) zrealizowane w 2016
*****) zrealizowane częściowo w 2016 (3 kraje w Afryce Zachodniej. Chcę więcej!)

Przez ostatnie lata "nauczyłem się" podróżowania samolotem. Niestety, bliższe kraje są już wyjedzone a urlopu nie da się rozciągnąć w nieskończoność, by wybrać się w długą podróż drogą lądową... Jeśli więc trafi się tani bilet lotniczy w region mi nieznany - lecę!

Może się wybierzemy razem?


Dopisane w 2014

Mapa z 2014
Znów minęło parę lat. Przybyło sporo krajów, ale wciąż jest wiele miejsc, do których mnie ciągnie. przede wszystkim - na kontynencie afrykańskim. Zdaję sobie sprawę z tego, że nie zdążę wszystkich zobaczyć. Mój realny plan na najbliższe lata - odwiedzić w sumie sto krajów. Trudno jednak przewidzieć, dokąd mnie wiatry pogonią...


Dopisane w 2017

Mapa z 2017
Zbliżam się do setki krajów, to mnie cieszy. W końcu odwiedziłem Czarną Afrykę, ale wiem, że z kolejnymi krajami w tym regionie nie będzie tak łatwo. Dotarłem również "najdalej" - do Nowej Zelandii. Przez ostatni czas nie zapominałem o uzupełnianiu kolekcji krajów bliższych - eurpejskich i bliskowschodnich. Co dalej?

_________________
*) zrealizowane w 2017
**) zrealizowane w 2017
***) częściowo zrealizowane w 2018 (2 kraje)Moje plany podróżnicze

Na przedstawionej mapce zaznaczyłem kolorami kraje, na odwiedzeniu których najbardziej mi zależy: czerwony - najbardziej, pomarańczowe i żółty - mniej, zielonkawy - najmniej (szare - już odwiedzone). Jeśli więc widzisz na mapie zaznaczony kraj, do którego też chcesz pojechać - daj znać, może wybierzemy się razem?

W ostatnich latach naruszyłem swoją zasadę niewracania do krajów już odwiedzonych. Uznałem, że warto wykorzystywać tanie loty i inne okazje do wyjazdów w (około)weekendowych w celu poznania interesującego miasta lub regionu. Oto lista moich zrealizowanych i zamierzonych celów: